Szukam ciekawego pomysłu na dochodowy biznes

http://yes.org.pl/promocje/30-mie-pomys-na-biznes

Dyskusje o pieniądzach i biznesie.

Postautor: Muminek » 27 sie 2013, 21:50

Jakie możliwości prowadzenia własnej firmy widzielibyście dla kobiety z doświadczeniem biurowym? Znajoma straciła pracę w kancelarii prawniczej i postanowiła sama rozkręcić jakiś biznes. Wstępnie zaproponowałem jej pośrednictwo ubezpieczeniowe. Czy na tym można jeszcze zarobić startując od zera ? Dziewczyna ma trochę kontaktów i to na początek można wykorzystać. Jeśli ktoś może coś na ten temat napisać to proszę o sugestie.
Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji dla bezrobotnych z Urzędu Pracy i znalezienie czegoś ambitniejszego. Czy np. firma sprzątająca biura była by rentowna przy dużej konkurencji jaka panuje na rynku ?
Muminek
Administrator

Re: Szukam ciekawego pomysłu na dochodowy biznes

Postautor: marcopolo » 10 mar 2015, 11:44

niestety nie mam zielonego pojęcia, ale warto wziąć pod uwagę, że żeby zajmować się ubezpieczeniami, trzeba mieć kontakty, bez znajomości jest ciężko :geek:
marcopolo

Postautor: debi23 » 16 mar 2015, 16:15

Co sądzicie o zmieszczaniu własnej firmy w różnego rodzaju bazach firm, http://www.aleo.com/pl/firmy/artykuly-p ... czyszczace zawsze to łatwiej znaleźć w internecie to raz a dwa jednak internet jest najlepsza formą reklamy. Jakie inne formy reklamy jeszcze polecacie??Gdzie najlepiej jest zaistnieć??Internet?Prasa? Czy jeszcze jakiś inny pomysł??Jak to u was wygląda?
debi23

Postautor: marcopolo » 15 mar 2018, 7:40

O tym czy jakiś biznes będzie się opłacał dowiecie się jakie ma PKD a zwłaszcza PKWiU w GUS. Zakwalifikowanie naszej działalności i wyznaczenie jego numeru zdecyduje na jaką formę opodatkowania możemy liczyć i jakie będziemy płacić podatki. Wiele osób otwierając swoją działalność w ramach samozatrudnienia jest celowo wprowadzanych w błąd. Tak było ze mną gdy jedna z korporacji zatrudniła mnie jako samodzielnego specjalistę do spraw pozycjonowania i link building. Przez siedem lat było świetnie. Myślałem że złapałem pana Boga za nogi. Nie było umowy o pracę, zarabiałem dużo a jak mi powiedziano: "to są usługi i płaci się zerowe podatki". Teraz przyszło mi rozliczać te lata bo okazało się że nie mogłem korzystać z ryczałtu od obrotu, tylko być na zasadach ogólnych. Sam na to wpadłem po lekturze artykułu na blogu o podatkach http://www.zasadyogolne.info/2017/02/jak-prawidowo-ustalic-pkd-oficjalne.html . Najbezpieczniej jak macie wątpliwości powinno się złożyć oficjalne zapytanie o tym jak prawidłowo ustalić PKD dla naszej działalności. Niestety za takie oficjalne zapytanie do GUS trzeba płacić urzędasom. Dobrze że odkryłem nieprawidłowości zanim zauważył je mój urząd skarbowy. Dzięki temu udało mi się zaległości rozłożyć na raty. No ale mój dotychczasowy "pracodawca" to olał.
marcopolo

Wróć do Biznes i Ekonomia