Wyroby z wikliny

http://www.moon-pearl.pl

Wyroby z wikliny
Rozmowy o remontach, firmach budowlanych.

Wyroby z wikliny

Postautor: edward » 28 maja 2013, 13:27

Wiklina - dawniej wykonywało się z niej de facto wszystkie przedmioty w gospodarstwie, obecnie niestety nieco zapomniana. Parę lat temu przeżyła osobisty renesans jak wiele naturalnych i ekologicznych materiałów do wyrobów mebli, koszy na bieliznę, kwietników i wielu innych produktów. Świat zmierza do produkcji jak największej ilość towarów z ekologicznych albo odnawialnych materiałów. Wiklina jest jednym z takich materiałów. Polscy chałupnicy uważani są za jednych z najlepszy na świecie. Na krajowe festiwale wikliniarskie zjeżdżają się osoby z całego świata. Na tegoroczną edycję festiwalu zjawili się goście z kilkudziesięciu państw. Aczkolwiek Polska wiklina to w naszym kraju w dalszym ciągu materiał niedoceniany i niezbyt lubiany doskonale nadaję się tu cytat „Cudze chwalicie, swego nie znacie“. Na szczęście trend ten w minionych latach ulega zmianie i mam nadzieję na lepszą przyszłość albowiem sam działam na rzecz rozpowszechnienia wyrobów z wikliny i mam nadzieję iż zostanie ona dostrzeżona przez szersze grono klientów.
edward

Wróć do Budownictwo