środki unijne

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: środki unijne

Re: środki unijne

Post autor: mimmi » 22 maja 2019, 12:51

Zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności. Czy ktoś może wie ,czy można uzyskać dofinansowanie z Unii na zakup takiego sprzętu jak drukarki, czy urządzenia wielofunkcyjne jak np te od sharpa http://www.a4.mono.sharp.pl/?

Re: środki unijne

Post autor: Franciszek » 28 mar 2015, 14:35

Cele Proinnowacyjnego Klastra Biznesu:
1. Podejmowanie działań na rzecz stwarzania dogodnych warunków do rozwoju przedsiębiorstw będących członkami klastra w regionie województwa śląskiego.
2. Realizacja wspólnych projektów w zakresie nowych produktów i usług oraz działań badawczych, informacyjnych z zakresu konsultingu biznesowego dla MSP.
3. Aktywizowanie i integrowanie środowisk biznesowych.
4. Dążenie do pełnej realizacji praw i przestrzegania etyki biznesowej.
5. Wspieranie społecznej odpowiedzialności biznesu.
6. Wspieranie rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.
7. Propagowanie dobrych praktyk w biznesie.
8. Propagowanie, wspieranie i rozwój badań w dziedzinie nauk zajmujących się ekonomią, zarządzaniem, informatyzacja przedsiębiorstw – w szerokim zakresie - we współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi, uczelniami wyższymi.
9. Nawiązywanie współpracy z firmami, doradcami, klastrami i innymi ośrodkami sektora konsultingu w regionie, kraju i poza granicami.
10. Współpraca z organami administracji publicznej (rządowej i samorządowej).
11. Wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności Klastra poprzez transfer technologii.
12. Wzrost konkurencyjności i innowacyjności gospodarki w całym sektorze konsultingowym.
13. Promocja innowacyjnych rozwiązań technologicznych, głównie informatycznych wspierających procesy doradcze.
14. Wspomaganie transferu wiedzy, technologii i innowacji.
15. Rozwój prywatnego sektora badawczo-rozwojowego oraz poprawa efektywności gospodarowania środkami przeznaczonymi na B+R.
16. Zwiększenie zainteresowania działalnością innowacyjną podmiotów sektora prywatnego.
17. Inicjowanie i wspieranie działań na rzecz promowania i kształtowania postaw przedsiębiorczych.

Re: środki unijne

Post autor: Tadek » 27 mar 2015, 14:04

Fajne są te klastry

Re: środki unijne

Post autor: Wasiu » 20 mar 2015, 17:05

Ważne jest wytworzenie powiązań kooperacyjnych między ośrodkami badawczo- rozwojowymi, uczelniami wyższymi, małymi i średnimi przedsiębiorst wami, jednostkami otoczenia biznesu, stowarzyszeniam i działającymi w sektorze doradztwa i konsultingu.

Re: środki unijne

Post autor: Bartłomiej » 17 mar 2015, 10:36

Młodzi potrzebują przewodników, którzy pomogą im odnaleźć się w biznesie.

Re: środki unijne

Post autor: Nab » 15 mar 2015, 9:00

Dobrze, ze tyle aż procent firm korzysta z porad firm konsultingowych, bo wtedy ma się prawie gwarancję, że uda się pozyskać środki na działalność

Re: środki unijne

Post autor: Jola » 13 mar 2015, 18:40

Statystyki wskazują, że zacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

Re: środki unijne

Post autor: Rot » 13 mar 2015, 17:32

A należy podkreślić, że region w którym funkcjonują śląskie firmy jest według portalu Invest in Silesia jednym najatrakcyjniejszych w kraju. Również pod względem infrastruktury, co ma niebagatelne znaczenia dla zagranicznych i krajowych inwestorów. W województwie zlokalizowane jest międzynarodowe lotnisko, trasy szybkiego ruchu łączące je z innymi regionami, skomplikowana sieć połączeń kolejowych. To wszystko powoduje, że nie tylko pod względem zaplecza organizacyjnego województwo śląskie dostarcza funkcjonującym na jego terenie podmiotom bardzo dobrych fundamentów do rozwijania działalności. Niestety nie zawsze firmy potrafią to wykorzystać.

Re: środki unijne

Post autor: yogi » 13 mar 2015, 17:28

Przedsiębiorstwa czasem nie potrafią wykorzystać szans jakie stwarza im otoczenie, właśnie ze względu na brak dostępu do należytej informacji i niedostateczny poziom współpracy z innymi instytucjami, przedsiębiorstwami, ośrodkami naukowo-badawczymi.

Re: środki unijne

Post autor: PETER » 13 mar 2015, 17:01

Jednak podmioty świadczące usługi doradcze nie mogą oferować swoim klientom tak kompleksowego wsparcia jak by tego chciały, co wynika z ich rozproszenia i nieznacznego dostępu do zaplecza naukowego umożliwiającego dokonywanie specjalistycznych ekspertyz i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Skonsolidowanie instytucji działających w obszarze doradztwa biznesowego byłoby korzystne z powodu możliwości zintegrowania ich potencjału i doświadczenia w dziedzinie wspierania przedsiębiorstw.

Na górę

cron