noworodki wita się szampanem – KOC

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: noworodki wita się szampanem – KOC

noworodki wita się szampanem – KOC

Post autor: aronia » 22 lip 2017, 9:49

W Gazecie Wyborczej pojawił się niedawno artykuł o tym że na porodówkach noworodki wita się szampanem. Temat chyba nie jest przesadzony zwłaszcza że coraz więcej mówi się o tym by i państwowe szpitale mogły wprowadzić płatne usługi dodatkowe. Poza tym warto przypomnieć że poród w szpitalu prywatnym w podstawowej formie jest bezpłatny. Wielu lekarzy z dużym doświadczeniem rezygnuje z pracy w placówkach państwowych z powodu ciągłych problemów z personelem. Zła organizacja pracy powoduje przerost zatrudnienia, a co za tym idzie słabą efektywność personalną. Opisywane w Gazecie Wyborczej Centrum Medyczne Salve - http://salve.pl/porody/ jest tego najlepszym przykładem. Pacjentka dokonuje wyboru między porodem bezpłatnym w ramach NFZ lub decyduje się na dopłatę zapewniającą pełny komfort. W ramach komfortu pojawia się darmowa wyprawka dla mamy i dziecka, pełne znieczulenie podczas porodu, czy możliwość obecności partnera w szpitalu przez cały okres pobytu matki i dziecka.
Trzeba dodać że Slave jest jedynym szpitalem w Łodzi który realizuje program KOC - Koordynowana Opieka nad kobietą w Ciąży. Program ten ma zapewnić kobiecie, która chce prowadzić ciążę w ramach ubezpieczenia w NFZ, kompleksową, pełnoprofilową opiekę medyczną w okresie ciąży, porodu i sześciu tygodni po porodzie. Nad bezpieczeństwem mamy i dziecka będzie czuwać zespół złożony z lekarza ginekologa, położnej oraz lekarzy szpitala. W ramach opieki koordynowanej zespół będzie zapewniał całość opieki nad matką i dzieckiem od momentu potwierdzenia ciąży lub zgłoszenia się pacjentki do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych sześciu tygodni życia.

Na górę

cron