www.stenaline.pl - transport, turystyka, rozrywka

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: www.stenaline.pl - transport, turystyka, rozrywka

www.stenaline.pl - transport, turystyka, rozrywka

Post autor: Zabulon » 07 wrz 2016, 9:51

Armator Stena Line znany jest nam od lat jako przewoźnik do Szwecji http://www.stenaline.pl/ . Ten operator promów działa w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, na Litwie, Łotwie i w Polsce. U nas firma obsługuje połączenie promowe Gdynia–Karlskrona, z którego w 2015 skorzystało 592 tys. podróżnych, zachowując dynamikę wzrostu 5 % w skali rok do roku. Firmę Stena Line założył w 1962 r. Sten Allan Olsson, kiedy przejął firmę Skagenlinjen obsługującą połączenie promowe pomiędzy Szwecją a Danią. W kolejnych latach firma poszerzyła swoją ofertę, w 1961 r. o połączenie Göteborg-Kilonia, natomiast w 1979 o Oslo-Frederikshavn. W 1972 r. firma była jedną z pierwszych w Europie, w której uruchomiono bazujący na komputerze system rezerwacji dla klientów biznesowych. W latach 80. Stena Line przejęła dwóch skandynawskich i jednego holenderskiego operatora promowego. Pierwsze i jak dotąd jedyne połączenie powstało w 1995 r. Obecnie na tej trasie pływają dwa promy Stena Vision i Stena Baltica. Stena Line to nie tylko przeprawy promowe. Posiadają oni gotowe propozycje wycieczek do Legolandu, na ryby, wyprawy rowerowe, czy krajoznawcze. Są też propozycje rozrywkowe. Rejsy sylwestrowe, walentynkowe, eventy.
Stena Line to firma która również dba o środowisko. W ubiegłym roku w Gdańsku wyposażono jeden z promów Stenaline - MF Stena Germanica III w nowoczesną maszynownię napędzaną metanolem. To pierwsze takie rozwiązanie proekologiczne na świecie. Jeżeli prom z nowym silnikiem spełni oczekiwania armatora to Gdańska Stocznia może liczyć na więcej takich modernizacji.

Obrazek
Prom MF Stena Germanica III podczas modernizacji w Gdańsku.

Na górę

cron