środki unijne

http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Wsparcie+finansowe+i+inwestycje/Klastry

środki unijne
Dyskusje o pieniądzach i biznesie.

środki unijne

Postautor: Adella » 04 mar 2015, 22:02

Polska rozwija się dzięki funduszom unijnym. Jest to niezaprzeczalny fakt. Wiele inicjatyw zostało wspartych w ramach różnych programów m.in. Funduszu Rozwoju Regionalnego w danych województwach. Środki pozyskane na rozpoczęcie innowacyjnych działań przełoży się na tworzenie klastrów biznesowych, które zrzeszają wielu przedsiębiorców MŚP jak i dużych firm. Co więcej do współpracy coraz częściej zaprasza się również środowisko akademickie. Dobrze wydane pieniądze :) W adresie strony podaje linka do Ministerstwa Gospodarki, na której to stronie można więcej poczytać :)
Adella
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2015, 21:56

Re: środki unijne

Postautor: Marek » 09 mar 2015, 23:01

Czytałem na stronie ministerstwa o klastrach i musze przyznać, że jeśli serio tak to działa, to nic, tylko się cieszyć!
Marek
 

Re: środki unijne

Postautor: Dariusz » 10 mar 2015, 16:01

Na pewno jest to pomocne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z własną firmą.
Dariusz
 

Re: środki unijne

Postautor: Grzegorz » 10 mar 2015, 20:49

No oczywiście nie ma co się dziwić, że dużo się w tym temacie dzieje, bo rzeczywiście ogromne środki są przekazywane na rozpoczęcie działalności
Grzegorz
 

Re: środki unijne

Postautor: Danka » 10 mar 2015, 23:41

Pewnie, ze dobry pomysł. Niech młodzi uczą się od starszych, bardziej doświadczonych. Na studiach uczą tylko teorii, a życie pokazuje czym jest tak naprawdę praktyka. Dlatego dobrze mieć "przewodników", którzy pokażą jak się tworzy biznes i zarabia konkretną kasę.
Danka
 

Re: środki unijne

Postautor: KrzysiekK » 13 mar 2015, 15:32

Proinnowacyjny Klaster Biznesu bezpośrednio odnosi się do wymogów zaprezentowanych w dokumencie. Jest on bowiem instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych.
KrzysiekK
 

Re: środki unijne

Postautor: Bartosz » 13 mar 2015, 15:39

Ważne jest także polepszenie klimatu biznesu, którego celem jest musi być zwiększenie dostępności MŚP do użytecznych informacji. Regionalna Strategia Innowacyjności wskazuje na znaczący problem, jakim jest brak dostępu MŚP do profesjonalnych źródeł informacji generowanych przez firmy konsultingowe, ujawnione patenty, instytucje B+R, które stanowią podstawę kształtowania nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki. Jednocześnie RSI podkreśla, że równie ważne jak rozwiązania technologiczne, są dokładne, aktualne, podane w odpowiednim czasie informacje w zakresie: źródeł finansowania, przedsięwzięć innowacyjnych, oferty szkoleniowo-doradczej, sytuacji rynkowej oraz przepisów prawnych. Obecnie mimo szerzącej się świadomości istotności wsparcia konsultingowego nie nawiązuje się współpracy w instytucjami doradczymi.
Bartosz
 

Re: środki unijne

Postautor: Lampik » 13 mar 2015, 16:01

Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce ukazuje, że województwo śląskie stoi na średnim poziomie pod względem rozwoju przedsiębiorczości. W 2010 roku ten obszar administracyjny był na czwartym w kraju pod względem liczny nowopowstałych MŚP na 1000 mieszkańców i szóstym pod względem zlikwidowanych MŚP na 1000 mieszkańców.
Lampik
 

Re: środki unijne

Postautor: Paweł » 13 mar 2015, 16:20

Biznes w ostatnich miesiącach zachowuje się w większości tak, jakby nie wiedział, co ma robić. Przedsiębiorcy z jednej strony boją się kryzysu i o przyszłość swoich firm, z drugiej zaś nie chcą przegapić momentu w którym należałoby już zacząć działać bardziej ofensywie. Stąd te wahania nastrojów .Taka sytuacja wynika z braku wsparcia przedsiębiorstw, które nie znajdują nigdzie informacji służących im pomocą, ani rozwiązań zwiększających efektywność działań. Muszą sobie radzić same w tej sytuacji turbulentnego otoczenia, jednak jest to źle pojęta, wymuszona sytuacją samodzielność, która nie ma odpowiedniej bazy merytorycznej. Firmy nie mogą kompleksowo skonsultować strategii swoich działań, dlatego około 1/3 z nich kończy działalność w czasie krótszym niż jeden rok od rozpoczęcia funkcjonowania.
Paweł
 

Re: środki unijne

Postautor: Heniu » 13 mar 2015, 16:31

Według danych pochodzących z czerwca 2010 roku aż 68% firm korzysta z usług firm konsultingowych przy tworzeniu wniosku o dofinansowanie i ubieganie się o dofinansowanie.
Heniu
 

Następna

Wróć do Biznes i Ekonomia

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron