Strona 1 z 3

środki unijne

Post: 04 mar 2015, 22:02
autor: Adella
Polska rozwija się dzięki funduszom unijnym. Jest to niezaprzeczalny fakt. Wiele inicjatyw zostało wspartych w ramach różnych programów m.in. Funduszu Rozwoju Regionalnego w danych województwach. Środki pozyskane na rozpoczęcie innowacyjnych działań przełoży się na tworzenie klastrów biznesowych, które zrzeszają wielu przedsiębiorców MŚP jak i dużych firm. Co więcej do współpracy coraz częściej zaprasza się również środowisko akademickie. Dobrze wydane pieniądze :) W adresie strony podaje linka do Ministerstwa Gospodarki, na której to stronie można więcej poczytać :)

Re: środki unijne

Post: 09 mar 2015, 23:01
autor: Marek
Czytałem na stronie ministerstwa o klastrach i musze przyznać, że jeśli serio tak to działa, to nic, tylko się cieszyć!

Re: środki unijne

Post: 10 mar 2015, 16:01
autor: Dariusz
Na pewno jest to pomocne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z własną firmą.

Re: środki unijne

Post: 10 mar 2015, 20:49
autor: Grzegorz
No oczywiście nie ma co się dziwić, że dużo się w tym temacie dzieje, bo rzeczywiście ogromne środki są przekazywane na rozpoczęcie działalności

Re: środki unijne

Post: 10 mar 2015, 23:41
autor: Danka
Pewnie, ze dobry pomysł. Niech młodzi uczą się od starszych, bardziej doświadczonych. Na studiach uczą tylko teorii, a życie pokazuje czym jest tak naprawdę praktyka. Dlatego dobrze mieć "przewodników", którzy pokażą jak się tworzy biznes i zarabia konkretną kasę.

Re: środki unijne

Post: 13 mar 2015, 15:32
autor: KrzysiekK
Proinnowacyjny Klaster Biznesu bezpośrednio odnosi się do wymogów zaprezentowanych w dokumencie. Jest on bowiem instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych.

Re: środki unijne

Post: 13 mar 2015, 15:39
autor: Bartosz
Ważne jest także polepszenie klimatu biznesu, którego celem jest musi być zwiększenie dostępności MŚP do użytecznych informacji. Regionalna Strategia Innowacyjności wskazuje na znaczący problem, jakim jest brak dostępu MŚP do profesjonalnych źródeł informacji generowanych przez firmy konsultingowe, ujawnione patenty, instytucje B+R, które stanowią podstawę kształtowania nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki. Jednocześnie RSI podkreśla, że równie ważne jak rozwiązania technologiczne, są dokładne, aktualne, podane w odpowiednim czasie informacje w zakresie: źródeł finansowania, przedsięwzięć innowacyjnych, oferty szkoleniowo-doradczej, sytuacji rynkowej oraz przepisów prawnych. Obecnie mimo szerzącej się świadomości istotności wsparcia konsultingowego nie nawiązuje się współpracy w instytucjami doradczymi.

Re: środki unijne

Post: 13 mar 2015, 16:01
autor: Lampik
Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce ukazuje, że województwo śląskie stoi na średnim poziomie pod względem rozwoju przedsiębiorczości. W 2010 roku ten obszar administracyjny był na czwartym w kraju pod względem liczny nowopowstałych MŚP na 1000 mieszkańców i szóstym pod względem zlikwidowanych MŚP na 1000 mieszkańców.

Re: środki unijne

Post: 13 mar 2015, 16:20
autor: Paweł
Biznes w ostatnich miesiącach zachowuje się w większości tak, jakby nie wiedział, co ma robić. Przedsiębiorcy z jednej strony boją się kryzysu i o przyszłość swoich firm, z drugiej zaś nie chcą przegapić momentu w którym należałoby już zacząć działać bardziej ofensywie. Stąd te wahania nastrojów .Taka sytuacja wynika z braku wsparcia przedsiębiorstw, które nie znajdują nigdzie informacji służących im pomocą, ani rozwiązań zwiększających efektywność działań. Muszą sobie radzić same w tej sytuacji turbulentnego otoczenia, jednak jest to źle pojęta, wymuszona sytuacją samodzielność, która nie ma odpowiedniej bazy merytorycznej. Firmy nie mogą kompleksowo skonsultować strategii swoich działań, dlatego około 1/3 z nich kończy działalność w czasie krótszym niż jeden rok od rozpoczęcia funkcjonowania.

Re: środki unijne

Post: 13 mar 2015, 16:31
autor: Heniu
Według danych pochodzących z czerwca 2010 roku aż 68% firm korzysta z usług firm konsultingowych przy tworzeniu wniosku o dofinansowanie i ubieganie się o dofinansowanie.