Strona 1 z 1

Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 01 maja 2013, 9:54
autor: okna_szczecin
Budownictwo pasywne jest mało popularne w Polsce ale zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Zastosowane rozwiązania - takie jak pasywne okna PCV pozwalają na zminimalizowanie energii potrzebnej do ogrzewania niezależnie czy dom stoi w mieście Szczecin czy zupełnie gdzie indziej. Firma MS okna Szczecin proponuje szereg rozwiązań jak okna drewniane trzyszybowe, ciepłe bramy garażowe czy też rolety i markizy. Dom potrzebuje też drzwi, które stanowią barierę dla intruza jak i utraty ciepła. Piękne parapety z kamienia zdobią nie tylko Szczecin.
Obrazek Obrazek

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 01 maja 2013, 10:11
autor: okna_szczecin
Oczywiście dom pasywny to nie same okna... Także nie tylko drzwi. To cała filozofia budowy. Odpowiednie ocieplenie, system wentylacji z odzyskiem ciepła a nawet usytuowanie względem stron świata!

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 02 maja 2013, 11:01
autor: Gość
A lepsze są okna PCV czy okna drewniane?

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 05 maja 2013, 8:05
autor: Gość
[quote="Gość"]A lepsze są okna PCV czy okna drewniane?[/quote]
Nie ma prostej, jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Jeden wybierze okna PCV bo stawia na "bezobsługowość" a inny woli okna drewniane bo chce żyć w zgodzie z naturą. Nowoczesne okleiny na oknach PCV bardzo wiernie imitują naturalne drewno a technika zgrzewania pod kątem prostym (okna HFL) nie pozwala odróżnić drewna od PVC bez dokładnego przyjrzenia się.
http://www.ms.szczecin.pl/okna-pcw/woodlook.html

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 19 lis 2018, 11:51
autor: wandzio3
Ja szukam dachowych okien i zastanawia mnie oferta http://www.wasiak.net/oferta/okna-dachowe.html? Jak wam się wydają okna dachowe Fakro?

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 18 cze 2019, 10:43
autor: wuzetka
Tak,nie łatwo teraz znaleźć dobre okna dachowe.

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 18 cze 2019, 11:32
autor: Fionka
Nie jest to aż takie trudne,wystarczy dobrze poszukać na stronach producenta.Ekoplast, oferuje okna aluminiowe do każdego pomieszczenia.Ofertę okien dachowych znajdziesz na http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... na-dachowe
Ekoplast,posiada okna nowoczesne i solidnie zrobione,przy użyciu najnowocześniejszych technologii.świetnie sprawdzą się w połaci dachowej ogrodów zimowych lub fasadowych.

Re: Okna PCV do domów pasywnych.

Post: 05 wrz 2020, 8:57
autor: Robert79
Dom pasywny to przede wszystkim wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła czyli tzw. rekuperacja, na stronie [url]https://remont.biz.pl/rekuperacja/[/url] jest sporo informacji na ten temat